Propojení Shoptet s vlastním systémem

Přinášíme vám exkluzivní pohled na dlouhodobou spolupráci s naším klientem. Tato spolupráce vyústila v systém na míru, který umožňuje účinné řízení e-shopu a provozních procesů. V článku si přiblížíme, jak jsme tento náš systém propojili s platformou Shoptet, a to i bez možnosti API komunikace.

Shoptet je základ

Na počátku naší společné cesty stála osvědčená platforma Shoptet, jež našemu klientovi umožnila provozovat e-shop efektivně a soustředit se na klíčové aspekty podnikání. Využitím Shoptetu mohl klient věnovat více času strategii, budování značky a marketingovým aktivitám, zatímco náklady za údržbu a vývoj e-shopu byly zahrnuty v poplatku za pronájem platformy.
Naše role spočívala v tom, že jsme klienta podpořili v ladění jeho e-shopu, začlenili všechny produkty do struktury a nepřetržitě přinášeli inovace, které mu pomohly vytvořit unikátní profil a výrazně se odlišit od konkurence.

Konec manuálního přepisování

Klientova prvotní představa se zaměřovala na vytvoření systému na míru, který by mu umožnil pohodlně řídit objednávky, jež se mu množily z různých zdrojů.

Zároveň měl zájem o přehlednou mapovou reprezentaci, kde by mohl sledovat polohy objednávek v reálném čase. To bylo významné, neboť klient využíval vlastní řidiče pro doručování zásilek. Tímto způsobem byl schopen efektivně kombinovat více objednávek na jednu trasu.

První verze tohoto systému se tedy zaměřila na jednoduchou správu objednávek a nabídla interaktivní mapové rozhraní.

Shoptet Premium je dražší o 10 tisíc měsíčně

S růstem e-shopu přišla nová výzva. Klientův e-shop se stal výhradním zdrojem objednávek, proto přišla myšlenka ho propojit se systémem na míru. Manuální přepisování objednávek se stalo minulostí. Ale byla tu překážka – klient neměl aktivované Shoptet Premium, jenž umožňuje komunikaci mezi aplikacemi přes API. Aktivace by znamenala zvýšení měsíčních nákladů přibližně o 10 000 Kč. Zde vstupujeme my.

Naše řešení

Nalezli jsme alternativní řešení, které umožnilo klientovi zůstat na standardní verzi Shoptetu a tím ušetřit měsíční náklady za požadovanou funkci. Využily jsme notifikační e-maily, které automaticky informují o nových objednávkách. Tímto způsobem se objednávky stahovaly do klientova vlastního systému na míru.

Kromě toho, že se tak firma vyhnula výdajům za Shoptet Premium, získala plně funkční automatizaci, která odpovídá jejím potřebám. Toto provedení zdůrazňuje, jak jsme dokázali naleznout inovativní řešení pro našeho klienta, které využívá stávající zdroje efektivněji a ekonomičtěji.

Vybrané funkce systému

Vystavování účetních dokladů

  • Naprogramovaný systém na míru umožňuje nejen správu objednávek, ale také generování a správu účetních dokladů, jako jsou faktury, zálohové faktury, dobropisy a příjmové doklady. Účetní doklady lze navzájem provazovat a lze je párovat k objednávkám.

  • Vše bylo programováno s důrazem na rozšiřitelnost. Například náš klient nebyl vždy plátce DPH, ale později se stal plátcem – to s sebou neslo vytvoření dvou režimů dokladů – plátce / neplátce.

  • Také jsme zařídili, aby bylo možné účetní doklady jednoduše exportovat pro účely účetní.

Vyřizování reklamací

Při vyšším množství objednávek se také začali řešit reklamace, kde bylo třeba tuto funkci doprogramovat do systému.

Vedení skladu

Klient postupem času chtěl řešit, aby věděl, kolik produktů má na skladě a kolik produktů musí objednat nebo nechat vyrobit. Toto bylo vyřešeno vedením skladu, kde každá položka má svou skladovou zásobu. Přidávání produktů jsme vyřešili klasickou cestou přes příjemky. Jelikož má klient mnoho produktů, naprogramovali jsme rozřazení skladu pomocí kategorií.

Speciální rozhraní pro řidiče

Na námět klienta jsme také vytvořili speciální rozhraní pro řidiče. Při doručení každé objednávky řidič jednoduše vyfotí produkty a fotky se automaticky propojí s příslušnou objednávkou. Tato funkce nejen potvrzuje dodání, ale zároveň slouží jako klíčový důkaz pro řešení případných reklamací.

Vize do budoucna

Inovace našeho systému nekončí. Pro klienta usilovně pracujeme na dalších integracích, jako je spojení s bankovním systémem, párování plateb a zpracování dalších klíčových prvků jeho podnikání.

Pro tvorbu aplikací na míru přicházíme s inovativním přístupem, který nám ukazuje, že pokud se spojí technická kreativita s odbornými znalostmi, může vzniknout nejen efektivní, ale i revoluční řešení, které přináší skutečnou hodnotu.

Další články ke čtení